Tulevaisuus ja työn murros opetuksessa -koulutukset lukio-opettajille

Miten globaalit megatrendit vaikuttavat tulevaisuuden työhön, osaamiseen ja oppimiseen? Miten opetus voi valmistaa nuoria kohtaamaan nopeasti muuttuva ja epävarma työn tulevaisuus? Miten tulevaisuutta ja työn murrosta voi käsitellä omassa opetuksessa?

Muun muassa näihin kysymyksiin syvennytään syksyn 2019 aikana TATin ja Tulevaisuuskoulun toteuttamissa koulutuksissa, joissa lukio-opettajat ottavat haltuun työn murroksen tulevaisuudentutkimuksen ja ilmiöoppimisen menetelmin.

Kaksipäiväiset koulutukset toteutetaan viidellä eri paikkakunnalla: Tampereella (11.–12.9.), Kuopiossa (8.–9.10.), Oulussa (16.–17.10.), Turussa (30.–31.10.) sekä Helsingissä (12.–13.11.). Koulutukset rahoittaa Opetushallitus ne ovat opettajille maksuttomia.

Lisätiedot ja ilmoittautuminen: https://www.tat.fi/mika-tat/tyon-murroksesta-ilmiooppimiseen/

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *